Dziennik jogi: dlaczego ważne jest, aby ćwiczyć w domu?

Jest to coś wyjątkowego, gdy dzielisz się swoją praktyką jogi z tymi wokół ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś w hali, czy w parku, tworzy się specjalne połączenie i energia, gdy wdychasz głęboko wraz z otaczającymi Cię ludźmi.

Dziennik jogi: dlaczego ważne jest, aby ćwiczyć w domu?

Ale istnieje wiele powodów, dla których warto kultywować praktykę jogi w domu. Na początek prawdopodobnie nie zawsze masz czas lub zasoby potrzebne do osiągnięcia kursu jogi. Następnie, ćwicząc tylko ze sobą, pracując we własnym tempie, możesz poświęcić więcej czasu na pozycje, rzucić sobie wyzwanie i dowiedzieć się, jak możesz osiągnąć swój potencjał.

I ostatecznie sama praktyka motywuje cię do kształtowania dyscypliny. Przy całej tej rozrywce, zarówno dobrej, jak i złej z twojego domu, fakt, że poświęcasz czas na zaangażowanie się, rozwój i doskonalenie praktyki jogi, jest tym, co pomoże Ci rozwinąć kontrolę i samoświadomość.

Uprawiaj jogę wtedy, kiedy chcesz

W rzeczywistości to joga, prawda? Kiedy zaczniesz, trudno jest zrezygnować. Dlatego dajemy tak wielu namiętnych praktyków, którzy postrzegają jogę jako sposób na życie.

Większość z nas jest bardziej pasjonatką jogi, niż staramy się osiągnąć kurs. Po uzyskaniu zdrowej i właściwej praktyki dobrze jest zacząć ćwiczyć i samodzielnie trenować i doskonalić swój umysł, ciało i duszę.

Ćwiczenie w domu pozwala naprawdę cieszyć się jogą, ćwiczyć za każdym razem, gdy czujesz potrzebę, bez względu na to, jak bardzo czujesz potrzebę i niezależnie od harmonogramu kursu.

Ćwicząc w domu, pracujesz dokładniej i głębiej ze sobą, swoim umysłem, ciałem i duszą.

Możesz poczuć potrzebę zmiany określonej pozycji. Możesz odczuwać potrzebę siedzenia w pozycji dłużej niż wokół ciebie. Ale nie czujesz się wystarczająco komfortowo, aby zrobić to w grupie.

Kultywowanie praktyki w domu pozwala rozwijać swoje relacje z Tobą i rozwijać swoją energię, jak czujesz, jak to jest dla ciebie najlepsze. Zawsze miło jest być otoczonym pozytywną energią otaczających cię osób, ale sama praktyka pozwala Ci wykonywać o wiele więcej ćwiczeń, które wykonujesz z przyjemnością.

Dom-miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie

W końcu dom jest tam, gdzie czujesz się jak we własnym Sanktuarium. A przynajmniej tak powinno być…

Dom-miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie

Jednak może to być miejsce pokusy zarówno dobre, jak i złe. Twój czas jogi może zostać przerwany w dowolnym momencie przez dzieci, telefony, e-maile, mycie talerzy itp.

W studiu jogi nie możesz zrezygnować z materaca, aby odebrać telefon, więc zastosuj tę samą zasadę również podczas ćwiczeń w domu. Stworzenie własnej przestrzeni do jogi pomaga Ci stać się bardziej niezdarnym. To nie tylko pomoże Ci lepiej się skoncentrować, ale także pomoże Ci zobaczyć własną przestrzeń jako pokój spokoju i relaksu.

Zawsze miło jest dzielić się swoją wiedzą z ludźmi wokół ciebie; ale równie ważne jest rozwijanie własnych.

Dodaj komentarz