Jak zostać instruktorem jogi?

Droga do zostania nauczycielem jogi przebiega przez kilka etapów, ale we wszystkich momentach wymagana jest duża siła woli, poświęcenie i pasja.Pomimo faktu, że praktyka jest obecnie powszechne, joga musi być zawsze uważane za sposób, aby rosnąć i rozwijać, a do tego trzeba niemal postrzegać rodzaj „powołania” jeśli zdecydujesz się zostać nauczycielami: nie chodzi o prostą aktywność fizyczną, która wymaga odniesienia, ale przez praktykę, która obejmuje ciało i umysł, iz tego powodu jest o wiele bardziej delikatna niż wszystko, co zwykliśmy traktować jako „aktywność fizyczną”.

Jak zostać instruktorem jogi?

Ile czasu potrzeba, aby zostać nauczycielem jogi?

Czas trwania kursów, aby zostać nauczycielami jogi, różni się w zależności od kursu, ale także od stylu do stylu: istnieją kursy rozmieszczone w kilku, ale intensywnych tygodniach i kursach, które trwają lata. Wybór zależy od kilku czynników:

  • Luz;
  • Wstępna znajomość materii;
  • Rodzaj jogi, którą chcesz się nauczyć.

Czas trwania może również wpływać na podejście do dyscypliny, więc po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na naukę jogi, zalecamy zrozumienie, w jakim doświadczeniu chcesz się specjalizować.Ważne jest również, aby porozmawiać z nauczycielami w szkole, którą wybrałeś, i porównuje kilka zdań i kilku nauczycieli; aby wybrać najlepszy kurs dobrze jest czuć się swobodnie, z przedmiotów nauczania, nauczycieli i tematów kursów. Nie zapomnij, po wybraniu szkoły, sprawdź program, który jest oferowany i jak może być udostępniany.

Studia za granicą

Jak zostać instruktorem jogi?

Coraz więcej osób decyduje się spędzić czas za granicą, aby nauczyć się jogi: Indie, Tajlandia i Bali są najpopularniejszymi miejscami docelowymi. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, nie zapomnij wziąć pod uwagę zarówno zalet, jak i wad takiego doświadczenia.Rzeczywiście, w wielu miejscach, takich jak na przykład wspomniane powyżej, joga może być nauczana i praktykowana w niezwykle duchowych środowiskach, które umożliwiają kontakt z lokalną kulturą, a bardziej ogólnie z kulturą jogiczną. Należy jednak powiedzieć, że boom jogi doprowadził do powstania wielu miejsc turystycznych, w których nauczanie dyscypliny jest sposobem na zarabianie pieniędzy.

Wystarczy zadać sobie lepiej, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, aby stać się nauczycielami jogi za granicą, zawsze biorąc pod uwagę, że certyfikaty muszą być ważne na arenie międzynarodowej, aby pracować we Włoszech.

Ile zarabiasz jako nauczyciel?

Nie ma żadnych standardowych taryf, ponieważ w jodze wszystko zależy od doświadczenia i tego, jak jesteś sławny. Początkowo zarobki są niższe niż zwykle, ale praktyka ma kluczowe znaczenie dla sławy i upewnienia się, że Twoje nazwisko staje się znane w twojej dziedzinie członkostwa.

Po zdobyciu doświadczenia w nauczaniu, przydatne i konieczne, stawki godzinowe mogą wstać i dostać się do 35 euro za godzinę dla klasycznych wykładów w centrum jogi; Cena, że sól do co najmniej 50/60 euro za godzinę dla prywatnych lekcji, ale w tym przypadku stawka ta jest określana w zależności od potrzeb klienta i od sposobu uzgodnienia.Nie ma więc jednej taryfy, ale istnieją wytyczne, które pozwalają zrozumieć, ile możesz zarobić po kilku latach doświadczenia.

Ważne jest, aby wziąć udział w ważnym kursie, uzyskać uznany certyfikat i ćwiczyć naukę: tylko w ten sposób, a przy odrobinie ostrożności, aby się poznać, Twoja aktywność jako nauczyciela jogi może wystartować.

Zostań nauczycielem jogi: najlepsze podejście

Nawet jeśli istnieje tylko jedno podejście do nauki, zawsze dobrze jest unikać kursy uderzyć i uciec, i skupić się na dłuższej perspektywie: pamiętamy, że joga nie jest sportem, ale dyscypliną, która w inny sposób niż jakakolwiek inna aktywność fizyczna wymaga, aby wszystko, od umysłu, a tym samym zaangażowania różni się od wielu różnych sportów, które znamy.Świetny sposób, aby znaleźć szkołę uczenia się lepiej jest nawet porozmawiać z kimś, kto jest już certyfikowany nauczyciel, słuchać jego historie i jego rady bez konieczności przegapić uczucie krytyczny.

Co ważne, dla prawdziwego nauczyciela jogi, będzie on również ćwiczyć z własnej dziedziny członkostwa, aby nadać jeszcze większy sens studiom. Więcej informacji znajdziesz w naszych sekcjach poświęconych nauczycielom i ośrodkom jogi.

Zostań nauczycielem jogi

Niestety nie zawsze tak się dzieje, ale aby zostać nauczycielem jogi, musisz wziąć udział w specjalnych kursach w uznanych szkołach i instytucjach oraz zdać egzamin, który pozwala uzyskać prawdziwy dyplom.Dłuższe kursy To takie, które zapewniają lepsze przygotowanie, a także te, które wymagają większych inwestycji nie tylko ekonomicznych, ale przede wszystkim osobistych. Istnieją również trasy, które trwają tylko kilka miesięcy, ale oczywiście poziom przygotowania, który osiągniesz, zawsze będzie proporcjonalny do zajęć.Nie ma żadnych zasad na ten temat, przynajmniej we Włoszech, a to powoduje, że oferta jest tak różnorodna, że często wśród wysoce profesjonalnych i doskonałych kursów znajdziesz również kursy przybliżone i naprawdę mało przydatne, zarówno dla tych, którzy chcą zostać nauczycielami jogi, co jest dla tych, którzy będą polegać na ludziach, którzy za nimi podążali.

Dodaj komentarz